top of page

Pobyt w AgroRoma to wspaniała okazja do Terapii Lasem, z racji otaczającej naszą agroturystykę Puszczy Knyszyńskiej.

Terapia Lasem to zabiegi w formie:

  • Spacerów tematycznych, które sprzyjają dotlenieniu organizmu, poprawiają ukrwienia i redukują stres przy kojącym szumie drzew i śpiewie ptaków

  • Kąpieli leśnej, poprzez wtopienie się w rytm otaczającej przyrody, poczucie harmonii i bliskości z naturą

terapia lasem w AgroRoma

Dzisiejsze życie jest bardzo dynamiczne, a często to wręcz gonitwa za niedoścignionym, wśród tysięcy atakujących nas zewsząd bodźców, komunikatów, hałasów i świateł. Może czas więc na przerwę, na powrót do natury, na chwile wypełnione kojącym spokojem, ciszą i zapachem przyrody.

Przebywanie wśród drzew przyczynia się do poprawy naszego stanu fizycznego i psychicznego. Las to swoistego rodzaju antidotum na stres, depresję, a nawet starzenie się organizmu.

terapia lasem o w schodzie słońca

Wystarczy przyłożyć dłonie do pnia drzewa, zamknąć oczy, poczuć woń eterycznych olejków sosen, brzóz i dębów oraz energię przepływającą z ziemi przez nasze ciało, aż po korony drzew. Energia ta, to suma witalnej siły wszystkich istot - od tych najmniejszych żuczków i mrówek bezszelestnie pokonujących mchy i szpilki podłoża lasu, nici grzybni rozrastającej się pod ziemią i filtrującej wodę do korzeni drzew, aż po sowy i sarny uśpione w bezruchu konarów i traw.

puszcza w pobliżu AgroRomy
spacer przezpuszczę
przepływ leśnej energii
czysta energia drzew

Podlaska Amazonia - na skraju Puszczy Knyszyńskiej

bottom of page